Pražská univerzita pro každého

Informace pro posluchače

V této rubrice najdete veškeré informace k probíhajícím cyklům. Časy a místa konání nejbližších vašich přednášek a vycházek, místa srazů, jména lektorů a průvodců, jakož i informace o výši vstupného.

Marie Terezie a její doba

V květnu roku 2017 uplynulo 300 let od narození významné ženy - panovnice, která se nesmazatelně zapsala do našich dějin. Jak vlastně žila, jaké měla povinnosti, čím se trápila a naopak, co jí činilo šťastnou? Obstála by i v dnešní době? Na to všechno si odpovíme na zkráceném cyklu, který si rozhodně nenechte ujít.

Magické osmičky naší historie

Praha byla svědkem mnoha událostí, které významně zasáhly do naší historie. A hned desetkrát to bylo v letech končících číslovkou 8. Vzpomenete si na všechny? Co jim předcházelo a jak dopadly? Pokud byste si chtěli spolu s námi projít celou "Osmičkovou historií Prahy", tak si nenechte ujít tento zajímavý cyklus.

Osobnosti české státnosti

V roce 2018 si budeme připomínat sto let od vzniku samostatné Československé republiky. Kdo se zasloužil o naší státnost? Jaké byly jejich osudy? Co všechno předcházelo vyhlášení republiky? Jak to probíhalo a co bylo potom? Pokud si chcete znovu prožít tyto významné chvíle našich dějin, tak si nenechte ujít tento cyklus.

Praha jako centrum vzdělanosti a vědění

Praha byla vždycky také centrem vzdělanosti. Jaké veřejné a státní školy v Praze vlastně jsou? Co se na nich učí? Jakou mají tradici a historii? A najdeme v nich něco zajímavého, třeba něco, co se jinde hned tak neuvidí? Na všechny tyto otázky budeme hledat odpověď v nově koncipovaném cyklu.

Praha za hranicemi UNESCO

Metropole to není jen historické jádro města, ale také mnoho zajímavých a krásných míst mimo centrum. Znáte pražské čtvrti mimo centrum? Jak se měnily v čase a jak zasáhly do jejich rozvoje povodně? Poznávejte s námi některé z nich a pojďme si je společně projít na vycházkách.

  • «
  • 1
  • »