Pražská univerzita pro každého

Informace pro posluchače

V této rubrice najdete veškeré informace k probíhajícím cyklům. Časy a místa konání nejbližších vašich přednášek a vycházek, místa srazů, jména lektorů a průvodců, jakož i informace o výši vstupného.

Marie Terezie a její doba

V květnu roku 2017 uplynulo 300 let od narození významné ženy - panovnice, která se nesmazatelně zapsala do našich dějin. Jak vlastně žila, jaké měla povinnosti, čím se trápila a naopak, co jí činilo šťastnou? Obstála by i v dnešní době? Na to všechno si odpovíme na zkráceném cyklu, který si rozhodně nenechte ujít.

Magické osmičky naší historie (Cyklus je VYPRODÁN!)

Praha byla svědkem mnoha událostí, které významně zasáhly do naší historie. A hned desetkrát to bylo v letech končících číslovkou 8. Vzpomenete si na všechny? Co jim předcházelo a jak dopadly? Pokud byste si chtěli spolu s námi projít celou "Osmičkovou historií Prahy", tak si nenechte ujít tento zajímavý cyklus.

Osobnosti české státnosti

V roce 2018 si budeme připomínat sto let od vzniku samostatné Československé republiky. Kdo se zasloužil o naší státnost? Jaké byly jejich osudy? Co všechno předcházelo vyhlášení republiky? Jak to probíhalo a co bylo potom? Pokud si chcete znovu prožít tyto významné chvíle našich dějin, tak si nenechte ujít tento cyklus.

Praha jako centrum vzdělanosti a vědění

Praha byla vždycky také centrem vzdělanosti. Jaké veřejné a státní školy v Praze vlastně jsou? Co se na nich učí? Jakou mají tradici a historii? A najdeme v nich něco zajímavého, třeba něco, co se jinde hned tak neuvidí? Na všechny tyto otázky budeme hledat odpověď v nově koncipovaném cyklu.

Praha za hranicemi UNESCO

Metropole to není jen historické jádro města, ale také mnoho zajímavých a krásných míst mimo centrum. Znáte pražské čtvrti mimo centrum? Jak se měnily v čase a jak zasáhly do jejich rozvoje povodně? Poznávejte s námi některé z nich a pojďme si je společně projít na vycházkách.

  • «
  • 1
  • »