Pražská univerzita pro každého

Informace pro posluchače

V této rubrice najdete veškeré informace k probíhajícím cyklům. Časy a místa konání nejbližších vašich přednášek a vycházek, místa srazů, jména lektorů a průvodců, jakož i informace o výši vstupného.

Vojenská historie Prahy v toku dějin

Praha byla svědkem mnoha vojenských událostí, které měnily dobu a často i rozdělení světa. Vzpomenete si ještě na významné vojevůdce, kteří se zapsali do dějin? Co předcházelo střetům a jak dopadly? Pokud byste si chtěli spolu s námi projít celou "Vojenskou historií Prahy", tak si rozhodně nenechte ujít tento zajímavý cyklus.

Židé v historii Prahy II. (Cyklus je VYPRODÁN!)

Nově koncipovaný cyklus pojednávající o životě židovské komunity v Praze navazuje na již uskutečněný první díl, který účastníky seznámil se základními fakty a představil nejznámější památky. Tentokrát se však seznámíte i s památkami méně známými, ovšem stejně zajímavými, a navíc, přednášky vás promění ve znalce židovské kultury.

Habsburkové v Praze (Cyklus je VYPRODÁN!)

Habsburkové - rod, který rozhodně ovlivnil několik generací našich předků. Jakým způsobem? Co jim přinesl a co jim vzal? Na tyto, a ještě mnoho dalších otázek, si budete společně s našimi lektory odpovídat v cyklu, který vznikl na četná vaše přání. Věříme, že bude stejně zajímavý jak pro vás, tak i pro nás.

Sakrální stavby všemi slohy

Kde nejlépe pozorovat vývoj stavebních slohů? Existují stavby, které mají stejné určení, ale mění se v čase? Odpovědi na tyto otázky jsme našli a připravili jsme pro vás cyklus, v němž si je podrobně rozebereme. Pokud jste milovníci architektury, tak vás cyklus "Sakrální stavby všemi slohy" jistě nenechá chladnými.

Marie Terezie a její doba (Cyklus je VYPRODÁN!)

V květnu roku 2017 uplyne 300 let od narození významné ženy - panovnice, která se nesmazatelně zapsala do našich dějin. Jak vlastně žila, jaké měla povinnosti, čím se trápila a naopak, co jí činilo šťastnou? Obstála by i v dnešní době? Na to všechno si odpovíme na zkráceném cyklu, který si rozhodně nenechte ujít.

Utajené pražské zahrady (Cyklus je VYPRODÁN!)

Praha je městem, které se může pochlubit spoustou zeleně a množstvím krásných zahrad. Většina z nich je volně přístupná. Jsou ale i takové, kam se běžně podívat nedá nebo se o nich moc neví. Pojďte s námi poznat několik "utajených pražských zahrad". Podaří se nám do nich nahlédnout? Zjistíme, co v nich je?

  • «
  • 1
  • »