Na Velikonoce do Prahy přijede 300.000 návštěvníků

(Praha 12. 3. 2018) Během dvou velikonočních týdnů očekává Prague City Tourism zhruba 260.000 zahraničních návštěvníků a přibližně 40.000 domácích turistů, přibližně stejné množství Čechů do Prahy přijede na jednodenní výlet.

Na rozdíl od loňského roku, kdy katolické i pravoslavné Velikonoce připadly na stejné datum, se letos návštěvnost rozloží do dvou týdnů. Meziroční nárůst počtu hostů v Praze by se měl v tomto období pohybovat kolem 6 %.

Turisté, kteří Prahu kolem Velikonoc navštěvují, jsou povětšinou Evropané, jejich podíl činí dlouhodobě zhruba 70 %. S oblibou přijíždějí hosté ze sousedních zemí - Německa, Slovenska, Polska i Rakouska, očekáváme rovněž Italy, Brity, Španěly, Francouze a počítáme se zvýšenou návštěvností z Finska a Skandinávie. Předpokládáme, že výrazně budou zastoupeni také Rusové, kteří se do Prahy ve velkém počtu vracejí. Z mimoevropských zemí očekáváme větší množství návštěvníků pouze ze Spojených států amerických.

Pozvolna se zvyšuje počet turistů z Číny, Jižní Koreje a Izraele, ti ale pochopitelně nepřijíždějí primárně kvůli Velikonocům. Větší množství Korejců a Číňanů očekáváme zejména v květnu a následujících měsících.