Vycházky s privátním průvodcem

Poprvé v Praze

Poprvé v Praze? Objevte během vycházky pražská přední a nejkrásnější místa: starobylé Staroměstské náměstí s orlojem, úchvatný Karlův most, malebná Malá Strana a vyhlídka u Pražského hradu. Jedinečná příležitost poznat to nejvýznamnější z Prahy!

Židovské město

Jaké poklady se skrývají v pražských synagogách? A kde je pohřben slavný rabi Löw (Maharal), který měl stvořit legendárního Golema? V rámci vycházky navštívíte nejkrásnější památky, které odkazují na pohnutou historii i rozkvět židovské komunity v Praze.

Architektura napříč stoletími

Gotiku, baroko, secesi, kubismus a další umělecké slohy v Praze potkáte doslova při každém kroku. Procházka za nejkrásnějšími pražskými stavbami vám prozradí, že v každé době se našli odpůrci i vášniví zastánci nových stylů.

Novodobá Praha

Květen 1945, únor 1948, Pražské jaro 1968 nebo Sametová revoluce jsou pojmy, které zná celý svět. Poznejte místa spojená s novodobou historií Prahy i celé země. Seznamte se se současným životem obyvatel metropole.

Slavné osobnosti Prahy

Poznejte místa, kde žily, tvořily nebo jen krátkodobě pobývaly slavné osobnosti. Vydejte se k domům a místům, která jsou spjata se jmény známých osobností, jako byli Dvořák, Mozart nebo Kafka.

Noční procházka Prahou

Po setmění pražské ulice ožívají postavami dávných příběhů a legend. Dozvíte se, jak se Pražané v noci bavili v době celkem nedávné. Pro ty, kteří mají pro strach uděláno, jsou připraveny historky o bezhlavém rytíři, zakopaném pokladu, hořícím muži i domech, kde prý dodnes straší.

Vyšehrad

Českou historií z kopce do kopce. Tato kruhová vycházka vás po nábřeží zavede na legendami opředený Vyšehrad, dále podél parku Folimanka až na Karlov a v závěru si můžete odpočinout v botanické zahradě na Albertově.

Vinohrady a Vršovice

Procházka je ideální pro estéty a labužníky. Provede vás elegantní částí Prahy na východ od historického centra. Cestou budete obdivovat nejen krásné domy se zdobnými fasádami, ale také idylickou atmosféru připomínající Paříž. A jako sladkou tečku na závěr navštívte jednu z místních restaurací, vináren či kaváren.

Pod zelenou klenbou

Proměnlivý půvab pražských parků a zahrad. Tato delší trasa je ideální pro milovníky romantické krajiny. Provede vás zdánlivě nekončící sérií parků a zahrad s kouzelnými výhledy na město, ale zároveň se vyhne místům s velkou koncentrací turistů.

Karlínská story

Z popelky modelkou. Výprava do Karlína je ideální pro ty, kdo mají chuť opustit pohádkový půvab historického centra a poznat úplně jinou, stále se měnící tvář Prahy. Najdete zde široké bulváry, opravené secesní domy, hipsterské restaurace a kavárny, parky i citlivě zrekonstruované industriální objekty.