Pražská univerzita pro každého

O Pražské univerzitě pro každého

Pražská univerzita pro každého je série semestrálních tematicky zaměřených přednášek a vycházek. Každý měsíc Vás čeká jedna přednáška, na kterou navazuje víkendová vycházka do terénu Prahy či do některého z pražských objektů v doprovodu našich zkušených a znalých lektorů.

Informace pro posluchače

V této rubrice najdete veškeré informace k probíhajícím cyklům: časy a místa konání nejbližších přednášek a vycházek, místa srazů, jména lektorů a průvodců, jakož i informace o výši vstupného.

Praha matka měst

Cyklus pro začátečníky i věčné začátečníky! Ať už se teprve chystáte pustit do poznávání Prahy nebo jste již leccos viděli a slyšeli, nikdy není na škodu si připomenout, z kolika různých perspektiv se na naše „město stověžaté“ můžete podívat. Praha jako metropole královská, umělecká, církevní či technická? O tom všem a mnohem více je tento cyklus.

Kalendárium výročí 2019-2020

V průběhu 20. století byla Praha svědkem mnoha přelomových událostí. Do historie jejích ulic, domů, kostelů a náměstí se zapsaly osudy obyčejných lidí stejně jako těch, jejichž jména se stala symbolem své doby. V každém měsíci si v rámci toho cyklu připomeneme jedno výročí moderní české historie.

Šlechtické rody

Seznamte se s historií a významnými představiteli šlechtických rodů Kinských, Lichtenštejnů, Kolowratů, Lobkowiczů a dalších. Životní osudy, výhry i prohry osob s „modrou krví“ jsou jedním velkým poutavým příběhem, který stojí za to slyšet. Žije ještě někdo z potomků šlechty? A co se stalo s jejich majetky?

Zámky, hrady, letohrádky

Praha se může pochlubit více než jedním hradem. Na území hlavního města se nacházejí nejrůznější zámky a zámečky, stávaly zde tvrze i hrady. Kdo a kdy je nechal postavit? Čím prosluly? A k jakým účelům slouží v dnešní době? Vydejte se se námi za hranice historického jádra Prahy a ponořte se do tajů těchto méně známých památek.

Filmový průmysl v Praze

Praha jako město filmu? Ano! A nejen jako filmová kulisa, ale také jako místo, kde film již dlouhou dobu žije a vzkvétá. Proslulý filmový podnikatel Miloš Havel, filmová studia Barrandov, zaniklá i stávající kina jako Dlabačov, Květen, Ponrepo či U Hradeb nebo okázalé vily filmových hvězd jsou dokladem velké slávy filmového průmyslu v Praze.

Všeobecné podmínky Pražské univerzity pro každého

Posluchači se zapsáním do cyklu Pražské univerzity pro každého zavazují, že budou dodržovat níže uvedené podmínky. Žádáme tímto všechny zájemce, aby se před zaplacením důkladně seznámili s jejich obsahem. Děkujeme

  • «
  • 1
  • »