Pražská univerzita pro každého

Informace pro posluchače

V této rubrice najdete veškeré informace k probíhajícím cyklům. Časy a místa konání nejbližších vašich přednášek a vycházek, místa srazů, jména lektorů a průvodců, jakož i informace o výši vstupného.

Praha za hranicemi UNESCO II.

Metropole není jen historické jádro, ale také mnoho zajímavých a krásných míst mimo centrum. Znáte je? Jak se měnily v čase, a které z nich by naši předkové již nepoznali? Přihlaste se do pokračování takto koncipovaného cyklu a poznávejte s námi některé z nich a pojďme si je společně projít na vycházkách.

Praha za první republiky

Zajímá vás, jak se žilo v Praze za I. republiky? Kde si nechávaly dámy šít, kam se chodilo za zábavou, co se postavilo, nebo jak se učilo? Pokud ano, tak si rozhodně nenechte ujít nový cyklus, který se tomuto období bude věnovat ze všech možných pohledů. Měla maminka nebo babička pravdu, když vám o ní vyprávěla?

Zajímavé kapitoly z minulosti Prahy

Praha má, jak již víte, velice zajímavou a různorodou historii. Nabízený nový cyklus v sobě zahrnuje pestrou mozaiku různých kapitol pražské minulosti, která vám umožní si vytvořit pohled na naší metropoli ze všech možných úhlů pohledu. Díky tomuto cyklu si budete moci o Praze popovídat s kýmkoliv a o čemkoliv. To jistě stojí za přihlášení.

Osobnosti a díla slavných sochařů v Praze

Praha je obrovskou volně přístupnou galerií. Sochy jsou právě takovými uměleckými díly, na něž můžete volně narazit. Jak se sochařství vyvíjelo v času? Známe nejvýznamnější sochaře naší minulosti? Která díla nám tu zanechali a kde je najdete? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte na tomto zcela novém cyklu.

Výjimečné pražské vily

Vily vždy reprezentují jistou míru bohatství, které nemá každý. Praha je bohatá i na výjimečné vily, které tu vznikaly po celou dobu jejího trvání. Pojďte si některé z těch nejzajímavějších prohlédnout ve speciálním vycházkovém cyklu, který jsme pro vás připravili na letní semestr od února do června 2019.

  • «
  • 1
  • »