Pražská univerzita pro každého

Informace pro posluchače

V této rubrice najdete veškeré informace k probíhajícím cyklům. Časy a místa konání nejbližších vašich přednášek a vycházek, místa srazů, jména lektorů a průvodců, jakož i informace o výši vstupného.

Architektura československé státnosti

Rok 2018 bude probíhat ve znamení 100. výročí založení samostatné Československé republiky, k jejímuž odkazu se hrdě hlásíme. Součástí tohoto odkazu jsou i nesmírně zajímavé a cenné architektonické památky "první republiky" a osobnosti, které je vytvořily. Pro jejich bližší poznání je určen tento cyklus.

Magické osmičky naší historie

Praha byla svědkem mnoha událostí, které významně zasáhly do naší historie. A hned desetkrát to bylo v letech končících číslovkou 8. Vzpomenete si na všechny? Co jim předcházelo a jak dopadly? Pokud byste si chtěli spolu s námi projít celou "Osmičkovou historií Prahy", tak si nenechte ujít tento zajímavý cyklus.

Osobnosti české státnosti

V roce 2018 si budeme připomínat sto let od vzniku samostatné Československé republiky. Kdo se zasloužil o naší státnost? Jaké byly jejich osudy? Co všechno předcházelo vyhlášení republiky? Jak to probíhalo a co bylo potom? Pokud si chcete znovu prožít tyto významné chvíle našich dějin, tak si nenechte ujít tento cyklus.

Praha jako centrum vzdělanosti a vědění

Praha byla vždycky také centrem vzdělanosti. Jaké veřejné a státní školy v Praze vlastně jsou? Co se na nich učí? Jakou mají tradici a historii? A najdeme v nich něco zajímavého, třeba něco, co se jinde hned tak neuvidí? Na všechny tyto otázky budeme hledat odpověď v nově koncipovaném cyklu.

Praha za hranicemi UNESCO

Metropole to není jen historické jádro města, ale také mnoho zajímavých a krásných míst mimo centrum. Znáte pražské čtvrti mimo centrum? Jak se měnily v čase a jak zasáhly do jejich rozvoje povodně? Poznávejte s námi některé z nich a pojďme si je společně projít na vycházkách.

Pražské vinice

Praha sice nepatří mezi typické vinařské regiony, ale i tady můžeme nalézt řadu zajímavých vinic. Některé jsou historické, některé spíš pro okrasu, ale na některých se pěstují hrozny, z nichž se vyrábí víno. Fyzicky náročnější vycházkový cyklus vám většinu z nich umožní navštívit, a osobně i ochutnat z jejich darů.

  • «
  • 1
  • »