Pátrání po předcích aneb jak si sestavit rodokmen

Chcete poznat vaše předky? Co dělali, kde, kdy a jak žili? Najdete někoho slavného nebo zajímavé povolání prapradědečka? To vše vám umožní zcela nový cyklus interaktivních přednášek, v němž vás naučíme základy bádání po předcích. Cyklus je určen pro zájemce a badatelské začátečníky, kteří umí pracovat s internetem a mají chuť si vytvořit svůj vlastní rodokmen.

Přednášky se uskuteční v PONDĚLÍ od 16:00 do 17:45; ANEBO od 18:15 do 20:00.

Místo konání přednášek: Přednáškový sál PCT, Arbesovo nám. 4, Praha 5

Podmínkou je znalost práce s počítačem a hledání na internetu.

Během cyklu se naučíte bádat po předcích v digitalizovaných archivních materiálech a také způsoby, jak si pomocí dostupných počítačových programů vytvořit a uchovat vaše badatelské výsledky. Přesný program cyklu se bude odvíjet od potřeb posluchačů a rychlosti jejich bádání. Výsledkem by mělo být vytvoření vývodu alespoň do 5. generace zpět, což by měl být solidní základ pro další soukromé celoživotní hledání předků. Když budete mít štěstí, tak se můžete dobádat až k období třicetiletých válek, při opravdu velkém štěstí možná i dále. 

Předběžné termíny pondělních přednášek:

  • IX. (10. a 24. 9.)
  • X. (8. a 22. 10.)
  • XI. (12. a 19. 11.)
  • XII. (3. a 17. 12.)
  • I. (14. a 28. 1.) 

Informace o nejbližší akci najdete zde:

Cena cyklu:

950 Kč (10 přednášek)

Zápis probíhá od 4. do 15. června 2018 nebo do naplnění kapacity cyklu. Přihlásit je možné se přes e-shop nebo osobně (pouze platba hotově!) v úředních hodinách na Arbesově nám. REZERVACE SE NEPROVÁDĚJÍ!!!

   

Přihlásit se je možné:

Pražskou univerzitu pro každého pro Vás připravuje Sektor odborných činností Prague City Tourism, Arbesovo náměstí 4, 150 00 Praha 5 - Smíchov.